Ledare

Här hittar du kontaktuppgifter till ledare och funktionärer i vår kår.

Behöver du komma i kontakt med styrelsen mejla till: styrelsen@varmdoscout.nu

 

Har du frågor om kölistan så kan du skicka ett mail till jag.vill.bli.scout@varmdoscout.nu

 

Alexander Augst

Avdelningsadmin. (scoutnet)
E-post: alexander.augst@sef.se
Mobil:
070-514 83 82

Ledare

Anna Slätt

E-post: annaslaett@hotmail.com

Ledare på Sälen

Camille Perus

E-post: camilleperus@gmail.com

Ledare på Sälen

christofer

Christofer Broström

E-post: christofer.brostrom@dustin.se
Mobil:
0707-46 66 54

Ledare Råbänderna

Fredrik Nornvall

E-post: fnornvall@hotmail.com
Mobil:
073-9886742

Ledare Kompassen

Helene von Waldenström Stridsberg

E-post: Helenevonwalden@gmail.com
Mobil:
072-520 10 08

Ledare Kompassen

Jesper Wall

E-post: jesperwall@me.com
Mobil:
070-9239962

Ledare Kompassen

Joakim Ganse

E-post: joakim.ganse@accept-it.se
Mobil:
0707-353046

Ledare Kompassen

Mari Hall

E-post: mari@stabilkropp.se
Mobil:
070-837 31 31

Ledare

Mats Ek

E-post: mats@tymar.se

Ledare på Sälen

Preben Rydin

E-post: preben.rydin@gmail.com
Mobil:
0709-199036

Ledare Kompassen

Alexandra Nordwall

E-post: alno94@hotmail.com
Telefon:
08-570 203 05

_

Anders_Holmqvist

Anders Holmqvist

E-post: anders.holmqvist@shl-group.com
Mobil:
0708-606950

Ledare Skeppet

Anders Malmros

Valberedningen
E-post: anders.malmros@gmail.com
Mobil:
0706-424114

Avdelningsledare Kompassen

Anna S

Anna Slätt

E-post: annaslaett@hotmail.com
Mobil:
0709 62 29 86

Ledare

Anneli_Nordlund_100x133

Anneli Nordlund

Materialansvarig, märkes och skjortansvarig
E-post: anneli.nordlund@gmail.com
Mobil:
070-447 08 14

Ledare Sjöfåglarna

Annelie_Strindh_100x133

Annelie Strindh

Kårens tältansvarige Valberedningen
E-post: annelie.strindh@gmail.com
Mobil:
070-646 98 68

Ledare Sjöfåglarna

bjorn_k

Björn Kjäll

Sponsorgruppen
E-post: bkjall@gmail.com
Mobil:
070-250 40 90

Ledare

_MG_0240_liten

Carina Öhlin

Kårordförande
E-post: carina.ohlin@live.se
Mobil:
0705-889310

Ledare

Christian Fenger Krog

Delat samordnande båtansvarig
E-post: christianfk@hotmail.com
Mobil:
070-769 55 08

Ledare

Daniel Erixon

E-post: danielerixon@hotmail.com
Telefon:
08-843784
Mobil:
070-792 44 40

Ledare

David Holgersson

Styrelseledamot
E-post: holgersson.david@gmail.com
Mobil:
0725-380590

Avdelningsledare Sjöormen

Elin Rotter

Styrelsesuppleant
E-post: ejlins@gmail.com
Mobil:
073-616 68 74

Ledare

_MG_0274_liten

Eva Benesch

Webbadministratör
E-post: eva@benesch.se
Mobil:
0707-26 60 27

Vice AL Skeppet

_MG_0231_liten

Fredrik ”Fille” Lindström

E-post: fille@comfortprodukter.se
Mobil:
0707-164692

Ledare

Fredrik Tojén

Delat samordnande båtansvarig, dropbox
E-post: fredrik@tojen.net
Mobil:
0730-670 840

Ledare

Johan_Wetterdal_100x133

Johan Wetterdal

Samordnande tältansvarig
E-post: johan.wetterdal@gmail.com
Mobil:
072-22 730 22

Ledare Sjöfåglarna

Johan-1

Johan Westberg

Båt- & seglingsansvarig på Skeppet
E-post: saltaroverkstad@hotmail.com
Telefon:
08-6685234
Mobil:
073-3642775

Ledare Skeppet

Kristian

Kristian Hertzberg

E-post: kristian.hertzberg@teufelberger.com
Telefon:
0708 939640

Ledare

_MG_0244_liten

Kristin Westberg

KUL Kårutbildningsledare
E-post: kristin.westberg@realff.se
Mobil:
070-951 79 62

Avdelningsledare Vindarna

Lisa i fjällen

Louise ”Lisa” Norman

Sjukvårdare
E-post: louise.norman@spray.se
Mobil:
0762-12 04 77

Ledare Skeppet

Magnus Tengzelius

Ledare
E-post: magnus.tengzelius@gmail.com

Ledare Kompassen

Malin Serner

Vice kårordförande
E-post: malin.serner@gmail.com
Mobil:
0707-446718

Ledare

Marie W

Marie Wickström

Styrelseledamot
E-post: marie.wickstrom@visitsweden.com
Mobil:
070 537 02 22

Avdelningsledare Sälen

SAMSUNG

Markus Sölvberg

Stugfogde Valberedning (sammankallande)
E-post: markus.solvberg@gmail.com
Mobil:
0708-378073

Avdelningsledare Skeppet, Ledare Sälen

Martin janhall

Martin Janhäll

Båt- & seglingsansvarig på Vindarna
E-post: martin.janhall@gmail.com
Mobil:
072-248-84-80

Ledare

Matts Lundström

E-post: matts_lundstrom@hotmail.com
Mobil:
070-655 81 97

Ledare Kompassen

SAMSUNG

Mickael Sjökvist

E-post: mickael.sjokvist@warrantor.se
Mobil:
0701-612730

Ledare

297492_2351552234692_7267631_n

Morgan Rosén

E-post: morgan.rosen@hotmail.se
Mobil:
0702-688501

Rover, Havsörnen

Niclas Liss liten

Niclas Liss

E-post: niclas.liss@gmail.com
Mobil:
0739362910

Avdelningsledare

NiklasHUgdahl

Niklas Hugdahl

Styrelseledamot
E-post: niklas.hugdahl@gmail.com
Mobil:
070-482 04 76

Ledare

_MG_0254_liten

Per Kåverud

Låsfogde
E-post: kaverud@telia.com
Mobil:
0703-297337

Ledare

Peter_Lindroos_100x133

Peter Lindroos

Styrelsesuppleant
E-post: peter.j.lindroos@icloud.com
Mobil:
073-412 25 17

Avdelningsledare Sjöfåglarna

427535_3554076245841_2081483126_n

Peter Lundfall

E-post: killroy01@live.se
Telefon:
0708-206593

Rover, Havsörnen

Peter Renestam

E-post: peter.renestam@gmail.com
Mobil:
072-709 54 44

Ledare Kompassen

Sälenbild

Pia Bellander

E-post: pia@bellanders.se
Mobil:
070-2264618

Ledare Kompassen

Pia N

Pia Nordman

E-post: pia.nordman1@gmail.com
Mobil:
072-4255139

Ledare

Sandra Alpsten-Andrén

E-post: sandra@alpsten.se
Mobil:
0707-54 40 86

Ledare vilande

Sarah

Sarah Greatorex

Lekledare
E-post: sarahgreatorex@yahoo.com
Mobil:
076-177 90 60

Ledare

Shawn McKell

E-post: info@varmdo.scout.se

Ledare Kompassen

Stewe Lundin

E-post: Stewe.lundin@gmail.com
Mobil:
0732-31 23 59

Ledare

Tanja Calafatis

Ledare
E-post: calafatis.tc@gmail.com
Mobil:
070-415 22 57

Ledare

Thobias Thunvik

E-post: Thobias.Thunvik@buildings.schneider-electric.com
Mobil:
0706-75 30 47

Ledare Skeppet

Tova Stroeven

E-post: tas_varmdo@hotmail.com
Mobil:
0702-652096

Ledare

Victoria_Hellstrom_100x133

Victoria Hellström

Simning/intyg ansvarig
E-post: Victoria.Hellstrom@se.ey.com
Mobil:
070-318 94 40

Ledare Sjöfåglarna

Victoria Sundgren

Webbansvarig
E-post: victoria.sundgren@gmail.com
Mobil:
0708-79 19 23

Ledare Sjöfåglarna