Ledare

Här hittar du kontaktuppgifter till ledare och funktionärer i vår kår.

Behöver du komma i kontakt med styrelsen mejla till: styrelsen@varmdoscout.nu

 

Har du frågor om kölistan så kan du skicka ett mail till jag.vill.bli.scout@varmdoscout.nu

 

Alexandra Nordwall

E-post: alno94@hotmail.com
Telefon:
08-570 203 05

_

Anders ny

Anders Holmqvist

Båtansvarig på Skeppet
E-post: anders.holmqvist@shl-group.com
Mobil:
0708-60 69 50

Ledare Skeppet

Anders Malmros

E-post: anders.malmros@gmail.com
Mobil:
0706-424114

Avdelningsledare & webbredaktör, Kompassen

Anna S

Anna Slätt

E-post: annaslaett@hotmail.com
Mobil:
0709 62 29 86

Ledare

Anneli_Nordlund_100x133

Anneli Nordlund

Ledare Vindarna
E-post: fornamn.efternamn@gmail.com
Mobil:
070-4470814

Ledare

Annelie_Strindh_100x133

Annelie Strindh

Kårens tältansvarige Valberedningen
E-post: fornamn.efternamn@gmail.com
Mobil:
070-646 98 68

Ledare Sjöfåglarna och Skeppet

bjorn_k

Björn Kjäll

Sponsorgruppen
E-post: bkjall@gmail.com
Mobil:
070-250 40 90

Ledare

StyelsenCajsa

Cajsa Kåverud

Styrelseledamot, Ungdomsledare Vindarna
E-post: cajsa.kaverud@telia.com

Utmanare

Calinka Johansson

E-post: ingen@e-post.se

Ledare Sjöfåglarna

Camille Perus

E-post: camilleperus@gmail.com

Ledare på Sälen

_MG_0240_liten

Carina Öhlin

Kårordförande
E-post: carina.ohlin@live.se
Mobil:
070-998 15 15

Ledare

Christel Sjöö

E-post: ingen@e-post.se

Ledare Sjöfåglarna

Christian Fenger-Krog

Ledare Vindarna
E-post: christianfk@hotmail.com
Mobil:
070-769 55 08

Ledare

christofer

Christofer Broström

E-post: christofer.brostrom@dustin.se
Mobil:
0707-46 66 54

Ledare Råbänderna

Daniel Widholm

E-post: daniel@aquacomplete.se
Telefon:
070-298 55 70

Ledare

StyelsenDavid

David Holgersson

Vice kårordförande
E-post: holgersson.david@gmail.com
Mobil:
0725-380590

Funktionär

Elin Rotter

Styrelsesuppleant
E-post: ejlins@gmail.com
Mobil:
073-616 68 74

Ledare

_MG_0274_liten

Eva Benesch

Webbadministratör
E-post: eva@benesch.se
Mobil:
0707-26 60 27

Vice AL Skeppet

StyelsenFille

Fredrik ”Fille” Lindström

Styrelseledamot
E-post: fille@comfortprodukter.se
Mobil:
0707-164692

Ledare

Fredrik Tojén

Avdelningsledare Vindarna
E-post: fredrik@tojen.net
Mobil:
0730-670 840

Ledare

StyelsenHelene

Helene von Waldenström Stridsberg

Kårkassör
E-post: Helenevonwalden@gmail.com
Mobil:
072-520 10 08

Ledare Skeppet

_MG_0257_liten

Jessica Ingerlund

E-post: jessica@ingerlund.com
Mobil:
070-974 63 98

Ledare

Johan Bjurkull

E-post: johan_bjurkull@hotmail.com
Mobil:
072-145 96 65

Ledare

Johan_Wetterdal_100x133

Johan Wetterdal

Samordnande tältansvarig
E-post: ingen@e-post.se

Ledare Sjöfåglarna

Johan-1

Johan Westberg

E-post: saltaroverkstad@hotmail.com
Telefon:
08-668 52 34
Mobil:
0733-64 27 75

Besiktningsman båtar

j2

Jouni Piispanen

E-post: jounipiispanen@hotmail.com
Mobil:
0725-01 26 79

Ledare vilande

_MG_0244_liten

Kristin Westberg

KUL Kårutbildningsledare
E-post: kristin.westberg@realff.se
Mobil:
070-951 79 62

Avdelningsledare Skeppet

Lisa i fjällen

Louise ”Lisa” Norman

Sjukvårdare
E-post: louise.norman@spray.se
Mobil:
0705-31 40 49

Ledare Skeppet

Malin Serner

E-post: malin.serner@gmail.com
Mobil:
0707-446718

Ledare

Mari Hall

Ledare Vindarna
E-post: mari@stabilkropp.se
Mobil:
070-837 31 31

Ledare

Marie W

Marie Wickström

Styrelseledamot, sekreterare
E-post: marie.wickstrom@visitsweden.com
Mobil:
070 537 02 22

Ledare & webbredaktör, Sjöormen

SAMSUNG

Markus Sölvberg

Stugfogde Valberedning (sammankallande)
E-post: markus.solvberg@gmail.com
Mobil:
0708-378073

Ledare Sälen

Mats Ek

E-post: mats@tymar.se

Ledare på Sälen

Mattias Gromark

E-post: ingen@e-post.se

Ledare Sjöfåglarna

SAMSUNG

Mickael Sjökvist

E-post: mickael.sjokvist@warrantor.se
Mobil:
0701-612730

Ledare

Moa Sulo Strandäng

E-post: moa@strandang.se
Mobil:
073-352 72 33

Ledare

297492_2351552234692_7267631_n

Morgan Rosén

E-post: morgan.rosen@hotmail.se
Mobil:
0702-688501

Rover, Havsörnen

Niclas Liss liten

Niclas Liss

E-post: niclas.liss@gmail.com
Mobil:
0739362910

Avdelningsledare

NiklasHUgdahl

Niklas Hugdahl

Kårens båtansvarig
E-post: niklas.hugdahl@gmail.com
Mobil:
070-482 04 76

Ledare Skeppet

_MG_0254_liten

Per Kåverud

Låsfogde
E-post: kaverud@telia.com
Mobil:
0703-297337

Ledare

Peter_Lindroos_100x133

Peter Lindroos

Styrelsesuppleant
E-post: fornamn.j.efternamn@icloud.com
Mobil:
073-412 25 17

Avdelningsledare Sjöfåglarna

427535_3554076245841_2081483126_n

Peter Lundfall

E-post: killroy01@live.se
Telefon:
0708-206593

Rover, Havsörnen

Sälenbild

Pia Bellander

E-post: pia@bellanders.se
Mobil:
070-2264618

Ledare Skeppet

Pia N

Pia Nordman

E-post: pia.nordman1@gmail.com
Mobil:
072-4255139

Ledare

Sandra Alpsten-Andrén

E-post: sandra@alpsten.se
Mobil:
0707-54 40 86

Ledare vilande

Sarah

Sarah Greatorex

Lekledare
E-post: sarahgreatorex@yahoo.com
Mobil:
076-177 90 60

Ledare

Stewe Lundin

E-post: Stewe.lundin@gmail.com
Mobil:
0732-31 23 59

Ledare

Therése Roxner

E-post: therese.roxner@outlook.com
Mobil:
0704659396

Ledare

Thomas Westin

E-post: thomaswestin@hotmail.com
Mobil:
073-9878994

Ledare

Tova Stroeven

E-post: tas_varmdo@hotmail.com
Mobil:
0702-652096

Ledare

Victoria_Hellstrom_100x133

Victoria Hellström

Simning/intyg ansvarig
E-post: ingen@e-post.se

Ledare Sjöfåglarna

Victoria Sundgren

Ledare Vindarna
E-post: fornamn.efternamn@gmail.com

Ledare